Crystal Renn boří stereotypy o vyhladovělých modelkách

20. července 2011 v 0:28 | Bloody-obsession |  Models thinspo
Pokud jste stále ještě přesvědčeni, že móda začíná u velikosti 32 a končí někde kolem čísla 36, měli byste přehodnotit své názory. Na módních molech i v časopisech se začínají objevovat supermodelky, které nejsou superhubené. A v jejich čele stojí velmi ženská Crystal Renn s velikostí 42.

Zdroj: britannica.com

Nikdy nelze být příliš hubená
Ve čtrnácti letech byla Crystal objevena módním agentem. Ten jí představil svět modelingu a naznačil, že by mohla být jeho součástí. Ovšem s jednou podmínkou: musela by shodit 20 cm kolem boků. Crystal začala přísný dietní režim, doplněný téměř neustálým cvičením. Do tří let shodila 40 kilogramů a začala budovat sen mnoha dívek - svoje modelingové portfolio.
I přes rapidní ztrátu kilogramů jí bylo neustále naznačováno, že by neškodilo ještě trochu ubrat. Tyto poznámky vedly k dalším dietám a cvičení a dostaly Crystal na pokraj mentální anorexie. Ke všemu se zdálo, že její kariéra nikam nepokračuje. Nešťastná Crystal se proto rozhodla s klasickým modelingem skončit a přibrat. A právě tehdy přišel v jejím americkém snu obrat.
Zdroj: intuition-online.co.uk

Plus-size a úspěšná
Krátce po zotavení podepsala smlouvu s prestižní agenturou Ford Models, která mimo jiné ve svém oddělení 12+ zastupuje modelky od velikosti 42. Velmi rychle byla přijata na focení do prestižních časopisů, jako je francouzské, americké či italské Vogue a Vanity Fair. A v roce 2005, kdy na molu předváděla pro návrháře Jeana Paula Gaultiera, vzbudila značnou pozornost vedle hubených modelek a dostala se do širšího povědomí veřejnosti.
Zdroj: jezebel.com
Crystal a Jean Paul Gaultier

V současné době je s mírami 97 - 76 - 106 při výšce 175 cm úspěšnější než některé její znatelně hubenější kolegyně. Objevila se například v reklamních kampaních pro značky jako Dolce&Gabbana, Mango, H&Ma její tvář pravidelně zaplňuje stránky v časopisech Elle, Vogue, V-magazine, Glamour a dalších.
S fotografem Terry Richardsonem a modelkou Jacquelyn Jablonskinafotila set příznačně nazvaný "Jedna velikost sedí všem", kde obě modelky předvádí stejné značky (například modely Ralph Laurena, Dolce&Gabbana a Versace).
Zdroj: fordmodelsblog.wordpress.com

Crystal tak prokazuje, že krása přichází v mnoha podobách a nemusíte mít zrovna velikost 34, abyste prorazili v módním odvětví. A návrháři, kteří začínají čím dál více na svých přehlídkách využívat vedle klasických modelek také ty s označením plus-size, tento trend jen potvrzují.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama