Co pomáhá při hubnutí?

19. července 2011 v 11:22 | Bloody-obsession |  Rady a tipy
  1. 2 LITRY VODY DENNĚ ZEŠTÍHLUJÍ. Voda (nejlépe studená) povzbuzuje látkovou výměnu a díky tomu tělo spálí asi 100 kcal navíc. Kromě toho je voda před jídlem ideálním tlumičem chuti do jídla.
  2. 2 HODINY U TELEVIZE DENNĚ. Kdo sedává před televizí déle, zvyšuje tím své riziko obezity. Přišli na to vědci z USA. A důvod: U televize se málo pohybujeme a více mlsáme.
  3. 23 CENTIMETRŮ VELKÝ TALÍŘ! Vědci teď zjistili, že k našemu pocitu nasycení přispívá i zdánlivá velikost porce. Čím menší talíř, tím větší se nám porce zdá!
  4. 20 MINUT TRVÁ, NEŽ SI TĚLO VŠIMNE, ŽE JE SYTÉ. Proto si s jídlem dejte načas. Kdo ho do sebe nahází ve spěchu, ten sní víc.
  5. 1 KOUSEK ČOKOLÁDY SI OBČAS KLIDNĚ MŮŽETE DOPŘÁT. Nemá smysl na sebe vyvíjet nátlak a sladkého se úplně vzdát. Vybírejte si ale tmavou čokoládu s vysokým podílem kakaa, protože našemu zdraví dokonce prospívá.
  6. 22 GRAMŮ VLÁKNINY DENNĚ UTLUMÍ NÁHLÉ ZÁCHVATY HLADU. Strava bohatá na vlákniny (např. celozrnný chléb, zelenina) nás drží mnohem déle syté. Vláknina postrčí trávení a omezí ukládání tuků
  7. 500 GRAMŮ TÝDNĚ DOLŮ - TO BOHATĚ STAČÍ! Kdo hubne pomalu, ten mívá méně problémů s jo-jo efektem a svou hmotnost si lépe udrží. Proto nejezte za den méně než 1 200 kcal.
  8. 3 KRÁT TÝDNĚ 30 AŽ 45 MINUT VYTRVALOSTNÍHO SPORTU (např. walking nebo jízda na kole) jsou pro fitness a odbourání tuků nejlepší. Ale také platí: I méně pohybu je lepší než vůbec žádný!
  9. 7 HODIN SPÁNKU DENNĚ! Ve spaní totiž tělo produkuje růstový hormon melatonin, který má kromě jiného na starosti odbourávání tuků a regeneraci buněk. Kdo pravidelně spí příliš málo, ten snadno přibírá. Platí: Dobrý spánek - půl zdraví!
  10. 1 ŠÁLEK KÁVY PŘED SPORTOVÁNÍM POVZBUDÍ SPALOVÁNÍ TUKŮ. Příčinou tohoto účinku je kofein v kávě. Kávu vypijte nejlépe 30 až 60 minut před tréninkem, pak je její účinek zdaleka nejsilnější!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama