Chilli papričky

29. července 2011 v 19:13 | Bloody-obsession |  Rady a tipy
Chilli papričky - kdo by je neznal! Důležitá součást ostrého guláše už není spíše negativní potravinou, ale podle nejnovějším poznatků zdraví prospěšné koření, pokud se ovšem užívá s mírou…

Ačkoliv je stále oblíbenější její použití za čerstva, známější je rudý pálivý prášek. Lze ho snadno dávkovat a jeho palčivá chuť se v jídle rovnoměrně rozkládá. Z čeho ale takový prášek je?

Dělá se až z 200 různých odrůd pálivých papriček. Sklízí se zelené i zralé plody, které jsou z biologického hlediska bobulemi. Někdy se také používá novější název - kayenský pepř.

Původ

Paprika pochází z Ameriky a do Evropy se dostala až v 16 či 17. století, kdy ji přivezli mořeplavci jako cenné koření. Dnes se pěstuje v subtropických a tropických oblastech Indie, Číny, Japonska, Vietnamu, Afriky, Jižní a Střední Ameriky a asi nejvíce je toto koření oblíbené v Mexiku a na Balkáně.

Léčivé účinky?

Již jsme v úvodu zmínili, že pálivé papričky mají léčivé účinky. Je tomu tak opravdu? Ano, hlavní účinnou složkou pálivých papriček je kapsaicin, barviva, silice, vitamíny B, C a karoten.

Podporují tvorbu slin a žaludečních šťáv, zlepšují trávení a povzbuzují krevní oběh. Pomoci nám může při bolestech hlavy.

Kapsaicin stimuluje tvorbu endorfinů a zlepšuje nám náladu, snižuje obsah cholesterolu v krvi, chrání proti obezitě…

Ale nepřehánějte to…

Ale nepředávkujte se! Příliš velké množství pálivých papriček vám může způsobit žaludeční nevolnost a hlavně vám to může podráždit močové ústrojí a trávicí trakt k samému jeho závěru. Ano, je pravda, že chilli pálí dvakrát.

Zajímavé žaludeční vředy

Pálivá paprička je zapovězena těm, kteří trpí žaludečními vředy, právě pro její ostrost. Ale zajímavé je, že zdravé lidi naopak před vznikem těchto vředů chrání. Celkově posiluje trávení a dokonce se říká, že kultury, zvyklé jíst ostrá jídla, mají lepší snášenlivost různých bakterií a škodičů, kteří působí trávicí problémy, nevolnosti a průjmy. Zdá se, že chilli papričky a ostrá jídla mají své opodstatnění a jsou i definfekční a údajně také posiluje žaludeční a střevní sliznice a ty jsou poté odolnější. Těžko říci, ale v každém případě se vyplatí pamatovat, že chilli papričky se také řadí mezi afrodisiaka.

Použití v kuchyni

V kuchyni je chilli součástí ostrých pokrmů, gulášů, indické, čínské, jihoamerické kuchyně. Využití najde i při nakládání zeleniny (zasyrova), přípravě ryb.

Používají se celé, mleté či ve formě pasty, omáček, v oleji či v kořenících směsích.

Zajímavé je, že se kapsaicin dobře rozpouští v tucích a tak je jídlo palčivější, pokud se smísí s nějakou olejovou nebo tukovou složkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama