Červenec 2011

Fran Drescher

20. července 2011 v 11:21 | Bloody-obsession |  Celebrity thinspo
http://www.celebritiesfans.com/Pic/frandrescher.jpgFran Drescher Actress Fran Drescher attends the Black and White Gala for Barack Obama at a private residence on August 21, 2008 in Beverly Hills, California.Fran Drescher Actress Fran Drescher (R) and her guest attend the Grammy's presentsFran DrescherFran Drescher Actress Fran Drescher attends the Robert F. Kennedy Center for Justice and Human Rights Bridge Dedication Gala at Pier Sixty at Chelsea Piers on November 19, 2008 in New York City. (Photo by Andrew H. Walker/Getty Images) *** Local Caption *** Fran Drescher

Lauren Conrad

20. července 2011 v 11:15 | Bloody-obsession |  Celebrity thinspo
Lauren Conrad attends the Avon Foundation'sLauren Conrad attends the Kohl's Department StoresMercedes-Benz Fashion Week .Television personality Lauren Conrad throws out the first pitch prior to the start of the game beween the Philadelphia Phillies and the Los Angeles Dodgers at Dodger Stadium on June 6, 2009 in Los Angeles, California. The Dodgers defeated the Phillies 3-2 in twelve innings. (Photo by Jeff Gross/Getty Images) *** Local Caption *** Lauren ConradRumer Willis at the D&G Flagship Boutique Opening on Robertson Blvd. that benefits The Art of Elysium, Beverly Hills, CA.Designer Lauren Conrad walks the runway at the Lauren Conrad Collection Spring 2009 fashion show during Mercedes-Benz Fashion Week held at Smashbox Studios on October 14, 2008 in Culver City, California.TV personality Lauren Conrad arrives at the 17th annual MTV Movie Awards held at the Gibson Amphitheatre on June 1, 2008 in Universal City, California.Lauren Conrad poses for a picture on the black carpet at the launch of the Blackjack II by Samsung held at Beso November 14, 2007 in Hollywood, California.

Lauren Conrad- diet secret

20. července 2011 v 11:09 | Bloody-obsession |  Rady a tipy
Lauren Conrad from the series, The Hills' recently shared her secrets withLife & Style Magazine on how she stays slim while working long hours on the set of the hit reality series. For breakfast, Lauren said,
"On a normal day, I'll have egg whites, turkey, bacon toast and fruit."
But she also mentioned that when she's in a rush she will grab a protein drink or cottage cheese with fruit. During lunch she enjoys eating hummus, salads and salsas. If she eats meat it is only turkey or seafood as she tries to avoid red meats. Once Lauren is back home for dinner she likes to eat sushi most nights. However, she did say that some nights she has friends over for dinner.
"If there's a bunch of girls at the house, we'll sit around and cook…We also do a lot of Mexican food."
It appears that Lauren Conrad does her best to keep a well-balanced diet. In the magazine, celebrity nutritionist, Oz Garcia took a look at Lauren's menu choices and he said,
"Her eating habits are on track. It's terrific to see that she doesn't skip breakfast."
Good job, Lauren.

Jogurty- ano či ne?

20. července 2011 v 11:07 | Bloody-obsession |  Rady a tipy
Jogurty nejsou ani všechny stejně špatné, ani všechny stejně dobré. Rozhodně existují důvody, proč si přečíst nálepku!
Někteří lidé jogurty šmahem zatracují jako bezcennou hmotu, plnou chemie a éček. Nemají pravdu, stejně jako ji nemají ani ti, podle nichž KAŽDÝ skutečný jogurt musí mít obsahovat totéž.

Když dva dělají totéž, není to totéž

Řeč je především o bakteriích, které způsobí mléčné kvašení, jehož výsledkem je jogurt. Těmito bakteriálními kulturami jsou pro výrobu jogurtů nejčastěji používané Streptococcus salivarius a Lactobacillus bulgaricus.
Právě jejich působením vzniká tradiční jogurt tím, že se v mléce po 4-8 hodin nechávají při teplotě asi 40 °C vyvíjet bakterie, které procesem zvaným kysání přemění cukr (laktózu) na kyselinu mléčnou. Stejnou práci však dokážou odvést i další kmeny, jako je Lb. acidophilus, Lb. plantarum, Lb rhamnossus, Lb lactis nebo zejména Lactobacillus cassei, který spíš známe pod obchodní značkou Lactobacillus casei Imunitas (Defensis).
Zdálo by se tedy, že pokud si neseme v nákupní tašce domůskutečný jogurt s živými kulturami a ne jen převařenou náhražku, je to skoro jedno: nějaké ty "přátelské" bakterie v něm jsou, takže je vše v pořádku. Jenže rozdíly existují!

Čtení se vyplatí

Ještě do začátku 90. let 20. století existovaly století normy, podle kterých mohl být jako jogurt označen pouze výrobek, který se skládá z kultury mléka, sušiny a tuku. Po zrušení těchto norem jsou do jogurtů často přidávány náhražky a různá zahušťovadla. Jedná se např. o bramborovou vlákninu, bramborové škroby nebo želatinu.
Dnes je jedinou podmínkou k tomu, aby se výrobek mohl jmenovat jogurt, že musí ještě i na konci své záruční doby obsahovat 100 000 000 mikrooganismů. Opravdu se proto vyplatí přečíst si proto dobře, co je na kelímku napsáno!

Přidaná hodnota

Ovšem ani tak ještě nemáme zaručeno, že přátelské bakterie skutečně přežijí průchod naším zažívacím traktem. Aby se z obyčejného jogurtu stala funkční potravina, která má z definice příznivé účinky na zdraví, přidávají se do nějprobiotické kultury. A ty skutečně neobsahuje každý jogurt.
Probiotický jogurt je tak potravinou, která obsahuje kromě jogurtových kultur a respektování definice jogurtu navíc probiotickou kulturu. Probiotika jsou přitom živé mikroorganismy, které - pokud se podají v dostatečném množství-, mají pozitivní účinek na svého hostitele.

K čemu probiotika slouží?

Jejich kladný vliv se týká slizniční i systémové imunity a alergií, přispívají k prevenci nebo zmírnění alergických a atopických projevů u dětí. Snižují riziko infekcí močových cest a pohlavního ústrojí a uplatňují se také v léčbě střevních zánětů různého původu.
Obnovují střevní mikroflóru (nejen) po užívání antibiotik azmírňují tak jejich nežádoucí účinky. Odstraňují zažívací potíže včetně těch, jimiž trpí lidé po po chemoterapii či radioterapii. Rovněž snižují množství enzymů a bakteriálních metabolitů, které mohou způsobovat **nádorové bujení.
Příznivě působí při osteoporóze, jelikož usnadňují vstřebávání vápníku a snižují rovněž hladinu sérového cholesterolu.Zmírňují také projevů nesnášenlivosti vůči mléčnému cukru - laktóze.
Představují prevenci respiračních onemocnění (nachlazení, chřipka) a infekcí močového ústrojí. Jejich působením dochází také k syntéze některých vitamínů. Podle mnoha studií se tak podílejí i na celkovém zvýšení odolnosti organismu.

Crystal Renn

20. července 2011 v 0:37 | Bloody-obsession |  Models thinspo
She is very inspiring:)

Crystal Renn - Photo - Fashion Model - ID298230Crystal Renn - Photo - Fashion Model - ID298229Crystal Renn - Photo - Fashion ModelCrystal Renn - Photo - Fashion ModelCrystal Renn - Photo - Fashion ModelCrystal Renn - Photo - Fashion ModelCrystal Renn - Photo - Fashion ModelCrystal Renn - Photo - Fashion Modelr

Crystal Renn boří stereotypy o vyhladovělých modelkách

20. července 2011 v 0:28 | Bloody-obsession |  Models thinspo
Pokud jste stále ještě přesvědčeni, že móda začíná u velikosti 32 a končí někde kolem čísla 36, měli byste přehodnotit své názory. Na módních molech i v časopisech se začínají objevovat supermodelky, které nejsou superhubené. A v jejich čele stojí velmi ženská Crystal Renn s velikostí 42.

Zdroj: britannica.com

Nikdy nelze být příliš hubená
Ve čtrnácti letech byla Crystal objevena módním agentem. Ten jí představil svět modelingu a naznačil, že by mohla být jeho součástí. Ovšem s jednou podmínkou: musela by shodit 20 cm kolem boků. Crystal začala přísný dietní režim, doplněný téměř neustálým cvičením. Do tří let shodila 40 kilogramů a začala budovat sen mnoha dívek - svoje modelingové portfolio.
I přes rapidní ztrátu kilogramů jí bylo neustále naznačováno, že by neškodilo ještě trochu ubrat. Tyto poznámky vedly k dalším dietám a cvičení a dostaly Crystal na pokraj mentální anorexie. Ke všemu se zdálo, že její kariéra nikam nepokračuje. Nešťastná Crystal se proto rozhodla s klasickým modelingem skončit a přibrat. A právě tehdy přišel v jejím americkém snu obrat.
Zdroj: intuition-online.co.uk

Plus-size a úspěšná
Krátce po zotavení podepsala smlouvu s prestižní agenturou Ford Models, která mimo jiné ve svém oddělení 12+ zastupuje modelky od velikosti 42. Velmi rychle byla přijata na focení do prestižních časopisů, jako je francouzské, americké či italské Vogue a Vanity Fair. A v roce 2005, kdy na molu předváděla pro návrháře Jeana Paula Gaultiera, vzbudila značnou pozornost vedle hubených modelek a dostala se do širšího povědomí veřejnosti.
Zdroj: jezebel.com
Crystal a Jean Paul Gaultier

V současné době je s mírami 97 - 76 - 106 při výšce 175 cm úspěšnější než některé její znatelně hubenější kolegyně. Objevila se například v reklamních kampaních pro značky jako Dolce&Gabbana, Mango, H&Ma její tvář pravidelně zaplňuje stránky v časopisech Elle, Vogue, V-magazine, Glamour a dalších.
S fotografem Terry Richardsonem a modelkou Jacquelyn Jablonskinafotila set příznačně nazvaný "Jedna velikost sedí všem", kde obě modelky předvádí stejné značky (například modely Ralph Laurena, Dolce&Gabbana a Versace).
Zdroj: fordmodelsblog.wordpress.com

Crystal tak prokazuje, že krása přichází v mnoha podobách a nemusíte mít zrovna velikost 34, abyste prorazili v módním odvětví. A návrháři, kteří začínají čím dál více na svých přehlídkách využívat vedle klasických modelek také ty s označením plus-size, tento trend jen potvrzují.

Gwyneth Paltrow

19. července 2011 v 11:40 | Bloody-obsession |  Celebrity thinspo

Gwyneth Paltrow- dieta

19. července 2011 v 11:34 | Bloody-obsession |  Rady a tipy
Dcera Apple a syn Moses jsou pro ni vším. Po porodu obou dětí se chvíli vyrovnávala s nadváhou - i proto dbá už od jejich narození na správný životní styl, který sama vyznává. Je stále stejně štíhlá, jako když začínala dobývat stříbrné plátno…
...Má totiž dokonalé míry, o kterých jeden prestižní časopis napsal, že jsou snem všech módních návrhářů. Není to však zadarmo. Za její posatvou stojí makrobiotická strava, ranní cvičení a odborné konzultace s dietology.

Gwyneth je vášnivou zastánkyní očistných procedur a každý rok hned několikrát povzbudí organismus detoxikační dietou. Loni na jaře vyzkoušela asketický program Master Cleanse, který jí příliš neseděl. Když se letos v lednu ukázalo, že během Vánoc přibrala několik kilogramů, rozhodla se jít jinou cestou. Roku 2006 po narození syna Mosese zjistila, že má deset kilogramů navíc, a nedařilo se jí s tím nic udělat. Návrat k původní váze jí ztěžovaly i poporodní deprese, které na ni dolehly v nečekané síle. A tak zahájila radikální dietu pod vedením svého guru dr. Joshe Nishiho.
Co se masa týče, mohla se ládovat kuřecím, krůtím a rybím masem, ovšem ne bez výjimky, dr. Nishi jí zakázal například mečouna. Kouzlu poněkud výstředního dietologa podlehl i hereččin manžel Chris Martin a stejně jako ona u něj absolvoval masáž, která vyplavuje z těla pomocí rozpálených baněk toxiny. Odepřít si alkohol pro ni není právě nejjednodušší, ráda si totiž dá sklenku červeného vína anebo piva guinness. O to více si dopřávala čisté vody, salátů, polévek, drůbežího masa a ovocných smoothie. Na prvním místě je ale stále její milovaná jóga - tuto vášeň sdílí se svou nejlepší kamarádkou Madonnou. Do oblíbeného cvičení začala zasvěcovat také dceru Apple, dokonce už rok po narození. A hodlá se dětem a jejich zdravému životnímu stylu věnovat i nadále.

Královna makrobioiky
Redukčním dietám Gwyneth standardně moc neholduje, ale učarovala jí makrobiotická strava, založená na obilovinách, sójových výrobcích, zelenině, luštěninách a mořských řasách. Tabu jsou v ní uměle upravované potraviny a rafi nované cukry. Zelenou mají naopak potraviny, které se produkují či pěstují co nejblíže místu, kde žijete.Gwyneth se takto stravovala celé roky, jen občas polevila a povolila si mléčné výrobky, které makrobiotická strava příliš nepropaguje. Anarchie však přišla v těhotenství, kdy si herečka nechtěla zakazovat nic, aby jí ve stravě nechyběly žádné živiny. Po 15 letech ochutnala červené maso a upekla si čokoládové trubičky. Přitom zjistila, že jí sladké nechybí a cukr jí nedělá dobře. Nekontrolovaný jídelníček, na který nebyla roky zvyklá, se však přesto projevil na její postavě víc, než jí bylo příjemné. Proto se musela po porodu vždy obrátit na dietologa.

Pilates- základní cviky

19. července 2011 v 11:29 | Bloody-obsession |  CvičeníSérie cviků na formování postavy

S touto sérií cviků metody Pilates (1) získáte štíhlý pas a pevné boky.
Při této dvacetiminutovce cviků vleže dodržujte následující pravidla: Před každým cvikem se nadechněte, zatněte svaly a zatáhněte břicho, abyste nepřepínala záda. Cvičte na měkké podložce a udržujte návaznost jednotlivých cviků, nedělejte mezi nimi přestávky. Začněte cvičit celkem čtyřikrát týdně a už po jednom měsíci zjistíte, že vaše tělo je štíhlejší a pevnější.
metoda pilates
Základní relaxační pozice.
Dýchání: nadechněte se ve chvíli, kdy se připravujete na pohyb, vydechněte, když cvik provádíte. Chystáte-li se pohyb (1) opakovat, opět se nadechněte.


pilates
1. Kmitání
Lehněte si na záda, kolena přitáhněte k hrudi a ruce položte podél těla. Potom lehce zvedněte hruď , bradu přitáhněte k prsům a zvedněte nohy tak, aby špičky mířily ke stropu (viz obrázek). Zvedněte paže asi dvacet centimetrů nad podlahu a rychle jimi pětkrát zakmitejte nahoru a dolů, aniž byste se dotkla podložky. Potom se pětkrát zhluboka nadechněte a znovu pětkrát zakmitejte rukama. Opakujte desetkrát.


pilates
2. Rolování do sedu
Natáhněte se na podlahu a zvedněte paže nad hruď (podle obrázku a). Pomalu se zvedejte nahoru, zatínejte břišní svaly a natahujte paže před sebe, dokud dlaně nedosáhnou nad špičky chodidel (obrázek b). Potom se pomalu rolujte dolů - musíte cítit, jak se jeden obratel po druhém pokládá na podložku. Cvik opakujte třikrát.
Pokud cítíte napětí v zádech, cvičte s koleny lehce pokrčenými a chodidla položte na podložku.


pilates
3. Klubíčko
Sedněte si, přitáhněte kotníky k hýždím a přidržujte je dlaněmi. Skloňte hlavu ke kolenům a zvedněte chodidla z podložky, takže budete balancovat jen na kostrči (viz obrázek)
Zatněte břišní svaly a pomalu se pokládejte na záda, dokud se rameny nedotknete podložky a potom se hned vracejte do výchozí pozice, jako byste koulela míčem (nepokládejte krk na podložku) . Překulte se dopředu a zpátky pětkrát.pilates
4. Přitahování snožmo
a) Stále ležíte na podložce. Přitáhněte obě kolena k hrudi, rukama se chyťte za kotníky a přitáhněte bradu na prsa.

pilates
b) Zhluboka se nadechněte, natáhněte nohy vzhůru a zvedněte paže nad hlavu v úhlu pětačtyřiceti stupňů. Ujistěte se, že máte spodní polovinu zad přitisknutou k podložce. Vydechněte a kruhovým pohybem připažte. Znovu přitáhněte kolena k hrudi a chyťte se za kotníky.
Zopakujte pětkrát.


pilates
5. Přitahování levé a pravé nohy
Vraťte se do lehu, přitáhněte si pravé koleno k hrudi, položte na něj levou dlaň a pravou rukou se chytněte za kotník. Zvedněte bradu na prsa, nadechněte se a zvedněte levou nohu pětadvacet centimetrů nad podložku (viz obrázek). Levé koleno si přitáhněte k hrudi a vyměňte pozice rukou. Cvik proveďte pětkrát.pilates
6. Protažení jedné nohy
Zůstaňte ležet na podložce s nohama nataženýma, zvedněte levou nohu nahoru a chytněte se oběma rukama za kotník, nebo za lýtko. Pravou nohu přitom mějte nataženou asi 15 centimetrů nad podložkou. Nadechněte se a trochu na levou nohu zatlačte, než ji uvolníte a pomalu necháte klesnout. Zvedněte pravou nohu, chytněte oběma rukama za kotník a lehce zatlačte. Obě nohy byste stále měla mít zcela natažené a pořád ve vzduchu. Na každou nohu zopakujte cvik pětkrát.


pilates
7. Křížení
Přitáhněte obě kolena k hrudi a ruce spojte za hlavou, ale neproplétejte prsty. Nadechněte se a otočte trup nalevo, pravým loktem se dotkněte levého kolena a pravou nohu napněte, jako je na obrázku. Výdech, nádech a vraťte se do výchozí pozice. Potom vydechněte a otočte trup doprava, natáhněte levou nohu a přitáhněte levý loket k pravému kolenu. Na každou stranu opakujte cvik pětkrát.


pilates
8. Rozmachy
Sedněte si a nohy roztáhněte do šíře boků. Chodidla ohněte do pravého úhlu. Rozpažte ve výši ramen - obrázek a.
Nádech, a trupem otočte doleva.

S výdechem se předkloňte a zároveň natáhněte pravou ruku před levé chodidlo - obrázek b. S nádechem se vracejte do výchzí polohy. Vydechněte a opakujte cvik na opačnou stranu.
Sérii cviků zopakujte pětkrát.


pilates
9. Sklapovačky
Vraťte se do lehu na záda s nohama nataženýma a s rukama za hlavou. Nadechněte se a zvedněte obě nohy i ruce tak, abyste rukama mířila na špičky chodidel. Seďte tak, aby vaše silueta připomínala písmeno V. Vydechněte a pomalu se zase vracejte zpátky do výchozí pozice tak, abyste cítila, jak se každý obratel pokládá na podložku. Paže přitom zvedejte nad hlavu, dokud se nedotknou podložky.
Cvik zopakujte celkem třikrát.Cvičení je potřeba věnovat čas. Cvičte pravidelně, jedině tak se zdokonalíte v provedení cviků a budete schopná si jednotlivé fáze cvičení uvědomovat.
Pravidelný pohyb (1), zdravá strava (2) a hodně tekutin zpomaluje stárnutí a pomůže vám získat štíhlou postavu a pevné boky bez drastických diet.

PILATES- Základní informace

19. července 2011 v 11:27 | Bloody-obsession |  Cvičení
Cvičební systém Pilates vede k posílení a protažení svalů svalů celého těla a snaží se přitom využít vyvážené spolupráce těla a mysli. Zakladatel metody Joseph Pilates (1880 - 1967) se narodil v Německu blízko Dusseldorfu. V dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Byl však rozhodnut překonat tyto potíže a to ho vedlo ke studiu východních i západních forem cvičení včetně jógy, Zenu, životosprávy dle starých Řeků i Římanů. Snažil se sestavit cvičení v němž dochází k vědomé souhře těla a mysli, uvědomil si také velký význam zapojení správného dýchání. Od mládí vytrvale posiloval svoji tělesnou kondici a postupně vypracoval Pilates - cvičební systém, který ho proměnil ve všestranného sportovce.
Už ve čtyřicátých letech si cvičení Pilates získalo popularitu u profesionálních tanečníků a herců v New Yorku jako užitečné kompenzační cvičení. Dnes se zajímá o Pilates stále větší množství lidí, kteří jsou unaveni z atmosféry konvenčních fitcenter či cvičebních studií zaměřených aerobik. K příznivcům Pilates se přidávají taky fyzioterapeuti a rehabilitační pracovníci a toto cvičení se rozšiřuje i v oblasti fitness po celém světě.
Slovo Pilates můžeme vnímat taky jako zkratku zkratku slov Proximal Integrating Latent Agile Toning Exercise System (Systém cvičení zaměřený na hluboké centrální svalové skupiny).
Základním principem Pilatovy metody je soustředěné provádění cviků za současného uvědomění si, jak daný cvik vlastně působí. Každý sval je zapojen za pomoci dechové kontroly. Všechny pohyby v Pilates vycházejí ze svalů centra - jádra těla tzv. "power house". Tím jsou myšleny svaly břicha, beder a hýždí. Pilatova metoda nepoužívá opakování až do únavy svalů, ale snaží se pozvolna dosahovat rovnováhu všech svalových skupin. Základem Pilates je cvičení na podložce, využívají se však i pomůcky a nejrůznější přístroje.
Metoda Pilates je vhodná pro každý věk, od dětí až po seniory, pro lidi v kondici dobré i horší. Cvičí se proto v několika různých stupních obtížnosti.
Základy Pilates:

  1. Dýchání. Soulad dechu a pohybu zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nadbytečné svalové napětí.
  2. Důkladnost provedení. Kvalita je důležitější než kvantita.
  3. Zacentrování. Započetí a řízení pohybu vychází ze středu těla (Powerhouse).
  4. Plynulý pohyb. Spolu s hlubokým dechem redukuje působení stresu a snižuje riziko zranění.
  5. Řízení pohybu. Plná kontrola nad prováděným pohybem je nezbytná.
  6. Soustředění. Uvědomujte si práci svého těla v každé fázi pohybu. Tělo a mysl úzce spolupracují.
Fámy o Pilates:
Je to jóga. V józe jsou přestávky mezi jednotlivými pozicemi, zato Pilates je dynamické cvičení. Józe se podobá spolupráce těla a mysli.
Je to jen cvičení na podložce.Pilates zahrnuje přes 500 cviků v mnoha variantách. Používá také přístroje s pružným odporem k posilování svalů, pro zlepšení pohyblivosti a držení těla.
Je to jen protahovací cvičení.Pilates tělo protahuje a k tomu zlepšuje držení těla, posiluje potřebné partie, zlepšuje také psychickou kondici.
Jsem neohrabaná. Nemůžu cvičit Pilates. Naopak!! To je o důvod víc, proč cvičit Pilates.
Pilates se naučím za 2 hodiny.Podobně jako u většiny typů cvičení, teprve praxí se dostavuje dokonalost. Nečekejte, že získáte rutinu po první hodině.

Srovnání Pilates a jógy

Člověku obeznámenému s principy jógy, jistě neunikne, že proti józe nepřináší Pilates nic nového. MetodaPilates se dá přirovnat k přípravným jógovým cvikům, které rovněž stojí na dynamickém provedení. Práce s dechem se v józe provádí jistě mnohem důkladněji než v technikách Pilates. Navíc, oblast uvědomnění si jednoty těla a duše, je v Pilates pojata jen jako jednoduchá myšlenka, zatímco v józe se za ní skrývá filosofie rozsáhlejší než samotný systém fyzického cvičení.
V Pilates se sloučily prvky klasického rehabilitačního cvičení a východních cvičebních systémů (jóga, tai-chi,chi-kung). Pilates sice nepřináší výraznější nové prvky, ale pozitivem této metody je zejména zpřístupnění cvičení lidem, které systémy z nichž čerpá, samy o sobě nezaujaly. Metoda Pilates se orientuje na západního člověka, ale uznává i soulad těla a mysli, současnou medicínou stále téměř ignorovaný. CvičeníPilates tak může být přijatelné i pro ty, jimž východní disciplíny nevyhovují, třeba proto, že jim stačí myšlenka harmonie jako taková a necítí potřebu pronikat do její hloubky systematicky. Je ostatně na každém z nás, jakým způsobem chceme rozvíjet jednotlivé složky naší osobnosti.

Cíle cvičební techniky Pilates


Pilates zpevňuje svalstvo zádové, břišní a hýžďové, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Zlepšuje celkové držení těla a pohybové stereotypy. Cvičení obnovuje celkovou vitalitu, člověk se má cítit osvěžený, tělo se stává silné a ohebné. Vede člověka k jednotě těla a mysli.
U nás v ČR je možno získat licenci pro cvičení Pilatovou metody.
zdroj: http://www.cvicime.cz/cviceni-praha-2005/cviky/pilates/cviky.html , zde najdete základní cviky